Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://nosadm.cg.gov.ua/old

19 вересня 2017

 

Афіша Носівської центральної районної бібліотеки

21.11.2018 р.  – Виставка – реквієм «Чекають матері синів додому… Тільки він не повернувся із бою» в Рівчак-Степанівській сільській бібліотеці-філії №21.

21.11.2018 р.  - Просвітницька година до Дня Гідності та Свободи в Степовохутірській сільській бібліотеці – філії № 25.

23.11.2018 р.  - Виставка – реквієм «Ще й досі блукають їх душі, мов тіні, і хліба шукають по всій Україні» в Рівчак-Степанівській сільській бібліотеці-філії №21.

23.11.2018 р. - Мітинг – реквієм « Голодомор – геноцид українського народу» в Коломійцівській сільській бібліотеці – філії № 14.

23.11.2018 р. - Книжкова виставка « На Хресті голодомору» в Держанівській сільській бібліотеці – філії № 7.

 

Довідка про Носівську централізовану бібліотечну систему

 

Культурне життя району

23.11.2018 р. 

З метою вшанування пам'яті жертв голоду 1932 - 1933 років у Рівчак - Степанівській сільській бібліотеці - філії № 21 до Дня пам'яті жертв Голодомору було проведено виставку – реквієм «Ще й досі блукають їх душі, мов тіні, і хліба шукають по всій Україні».

 

 

 

 

 

15.10.2018р.

Нова книжка це завжди подія, а особливо для бібліотеки та її читачів. Так нещодавно до Носівської централізованої бібліотечної системи з обмінно-резервного фонду національної бібліотеки ім.Ярослава Мудрого надійшло книжкове поповнення. Нові книги мають чудову обкладинку, гарний папір, прекрасне видання.  Більшість із них пізнавальна література та книги для дітей. Також є книги національно-патріотичного виховання про героїв АТО, про майдан.

Всі книги будуть оброблені та передані до сільських бібліотек-філій району.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.08.2018р.

 В Калинівському сільському клубі було проведено святковий концерт до Дня Незалежності України під назвою «Україна в нашому серці». Голова  Калинівської сільської ради Іван Багнюк вручив грамоти та привітав всіх з Днем Незалежності України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.08.2018р.

До Дня незалежності України в Рівчак-Степанівській сільській бібліотеці була проведена історична година "Це моя Україна". Зав. бібліотекою привітала всіх присутніх зі святом, ознайомила з історією становлення незалежної України, з національною символікою нашої держави. До уваги читачів представлена виставка "Хай квітне щаслива моя Україна", на якій представлені вишивки жителів села та книги про Україну. Розповідали вірші про Україну, співали Гімн України, "Молитву за Україну". Олена Хлівна (гостя заходу, яка приїхала з дітками на канікули до нашого села) зазначила, що незалежність держави - свято пам’яті про предків, що творили націю і боролися за державність, це велика подія, яка дала народові можливість самому вирішувати свою долю, а розвиток і процвітання України залежить від єдності, взаємоповаги та високої громадянської позиції. Насамкінець заходу - вручення шоколадок та заклик до присутніх своїми знаннями, працею, здобутками підносити культуру, бути гідними своїх предків, поважати свій народ, його мелодійну мову, берегти волю і незалежність України.

 

 

 

В с.Софіївка до Дня Незалежності України відбулись такі заходи: книжкова виставка: "Україно! Ти для мене диво! І нехай пливе за роком рік , буду, мамо, горда і вродлива, з тебе дивуватися повік... Діти малювали малюнки. Прикрашали будівлю сільського клубу символікою до Дня Незалежності. Була проведена бесіда на тему "Україна від А до Я" , про видатних людей котрі боролися за Незалежність України.

 

 

 

 

 

 

 

 

20.08.2018р.

Виставка творчих робіт жителів с. Рівчак - Степанівка  під назвою: "Чарівних рук творіння".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Гуляй село, щоб всім весело було…» під такою назвою у с. Рівчак – Степанівка 18 серпня відбувся святковий концерт з нагоди Дня рідного села.

 

 

 

 

 

 

 

 

07.08.2018 р.

04 серпня в с. Софіївка святкували День села "Грає душу село , моє рідне село". Свято відбулось на фоні народних традицій. Вели програму дві куми Солоха та Харитина. Звучали фонограми жартівливих українськіх пісень. На святі виступали артисти з сільського клубу, це гурт "Лілея" та фольк-гурт "Софіївчанка" . А також приймали участь артисти з Носівського будинку культури. На святі людей пригощали святковим кулішем та баграчем. А ввечері відбулась дискотека.

 

 

 

 

 

 

 

31.07.2018 р.

В с.Софіївка відбувся молебен-акафест біля поклонних хрестів. Проводив молебен отець Сергій з Коломіцівської Церкви. Було проведено бесіду на історичну тему Хрещення Русі. Роздавались релігійна література та іконки з Володимиром.

 

10.07.2018 р.

З глибини віків прийшло до нас Купало – свято літнього сонцестояння, свято тепла, молодості та кохання, яке відзначається 6 – 7 липня. У колі річних свят Купало – одне з найголовніших. За народним повір’ям, у цей день відбуваються різні дива: трави і квіти набувають магічної сили, земля відкриває свої скарби, сонечко спускається з неба, щоб викупатись у річці, а опівночі вогнистим цвітом розквітає папороть – хто знайде той цвіт, той здобуде багатство і здоров’я.

З цієї нагоди в селі Держанівка провели святкування у найкращих українських традиціях, розваги були на будь-який смак і для дітей і для дорослих. Свято прикрасили концертом, в якому взяв участь кобзар, лірник, народний співак, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка, народний артист України – Василь Нечепа.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09.07.2018 р.

07 липня в Рівчак-Степанівській сільській бібліотеці проходила інформаційна година "Від родини йде життя людини". Про роль сім'ї в житті людини, сімейні цінності познайомила слухачів зав. бібліотекою. Максимець Олександра та Омеляшко Настя розповідали про свої сімейні традиції, про те, як вони весело і дружно проводять час, допомагають дідусеві та бабусі, коли приїжджають до них в село на вихідні та канікули. Адже в них велика дружна родина Василь Михайлович та Тетяна Іванівна Матюшки виховали 4 дітей. Мають 3 зятів і невістку, 4 онуків. Всі уважно слухали експрес-інформацію "Всю мудрість світу передали нам" (афоризми про сім'ю, родину). Із задоволенням діти фотографувалися біля виставки предметів народного побуту.

 

 

 

09.07.2018 р.

5 липня 2018 року у Держанівській бібліотеці-філії №7 відбулося чергове засідання клубу за інтересами  «Книжковий потяг» під  назвою «Я – родина – Україна». Головною метою заходу було через поезію та літературу виховувати у дітей почуття любові й поваги до своєї родини, свого роду; сприяти розумінню необхідності міцних родинних зав’язків, важливості родинного єднання; виховувати почуття патріотизму та сприяти усвідомленню дітьми, що  кожна людина, дитина, сім’я є невід’ємною частиною великої родини – України.

Захід пройшов під девізом «Моя Україна – велика родина, щаслива – родина моя!».

Діти читали вірші та співали пісень про родину, сім’ю, батьків, Україну. Адже родина, сім’я, рід – для українців це святі слова. Ми всі український народ, який складається з родин – малих і великих. Родина – це не тільки родичі, це весь український народ. Родина до родини – народ. А щоб українському роду не було переводу, потрібно берегти і шанувати його традиції та звичаї. Саме з міцної української родини починається велика родина – Україна.

Родзинкою заходу було символічне дослідження свого коріння – шукали в книжках походження та значення власних  імен та імен своїх близьких.

Також діти створили «Гроно побажань» із паперових квітів. Бажали щастя і здоров’я своїм рідним і близьким, друзям. Але основним бажанням було процвітання для України, закінчення війни на Сході, миру і злагоди українському народу.

Підсумки підводили вже традиційно за частуванням солодощами. Діти ділилися враженнями від заходу та планували наступні засідання. Та головне зробили правильний висновок: кожна дитина чи дорослий, мала чи велика сім’я – це все велика родина, яка зветься – Україна, і вона обов’язково буде щасливою!

 

 

 

 

 

 

 

 

06.07.2018 р.

4 липня в Калинівській сільській бібліотеці-філіі 10 до Дня родини було проведено захід під назвою «Щаслива родина - міцна Україна». Мета заходу: розкрити знання дітей про найрідніших людей: батька та матір. Навчити дітей поважати родичів. Виховати в дітей почуття любові до родини.  Захід складався з декількох етапів. Спочатку було проведено бесіду-діалог. Діти активно брали участь у запропонованому діалозі, розповідали кожний коротко про свою сімю та стосункі в ній, про сімейні традиції. Потім діти всі разом розвязували вікторину «Члени родини». Після цього було проведено урок творчості «Моє генеологічне древо» діти малювали дерево на якому розміщали своіх родичів. Захід закінчився декламуванням віршів про родину і створенням макету «Щаслива родина». Бібліотекар роздав дітям квіточкі на яких кожний з присутніх написав свій секрет щасливої родини. Після цього всі квіти були прикріплені на один макет.

 

 

 

 

 

 

02.07.2018 р.

28 червня в Калинівському сільському клубі проведено тематичний захід "Поважай закон", присвячений Дню Конституції України. 

 

 

 

 

01.06.2018 р.

Традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Саме з цієї нагоди на  території Рівчак-Степанівського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст.  відбувсь святковий концерт, проведено майстер-класи для дітей з виготовлення ляльок-мотанок та тістопластики, конкурс «Малюнок на асфальті».

 

 
 

Акція від Рівчак-Степанівської сільської бібліотеки-філії "Міняю кульку на віршик" та викладка літератури "Книга. Літо. Діти."

 
 
 
 
 
Майстер - клас з виготовлення ляльки-мотанки.
 

Майстер - клас з тістопластики.

 
 
Конкурс «Малюнок на асфальті».
 
 
 

  

21.05.2018 р.

19 травня в Рівчак-Степанівській сільській бібліотеці-філії оформлено викладку літератури «Україна. Євросоюз. Молодь» з нагоди Дня Європи.
 


 


 

17.05.2018 р.

17 травня в Рівчак-Степанівській сільській бібліотеці-філії відбувся святковий захід з нагоди Дня вишиванки.
 


 

02.05.2018 р.

26 квітня в населених пунктах району проведено заходи з нагоди 32-ї річниці Чорнобильської трагедії.

Зокрема, ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які проживають на території Калинівської сільської ради, за їх героїчний подвиг подякував Калинівський сільський голова Іван Багнюк, відвідавши ліквідаторів вдома та на робочому місці.
 


 

12.04.2018 р.

У Коломійцівському сільському будинку культури проведено тематичний захід «На Великдень сонце грає». Мета заходу: розширити знання учасників заходу про святкування Великодніх свят, народних свят: вербна неділя, чистий четвер, Великдень, відроджувати звичаї та обряди нашого народу, виховувати у дітей почуття любові до свого краю.
 


 

11.04.2018 р.

У Коломійцівській сільській бібліотеці-філії № 14 до Великодня було проведено свято "Покуштуйте святу Паску - буде в домі радість, ласка". Діти ознайомилися із традиціями святкування Великодня в українських родинах. На святі були присутні діти та їхні батьки, а також жителі села.
 


 

26.03.2018 р.

22 березня в Держанівському НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ступенів бібліотекарем Держанівської сільської бібліотеки-філії №7 Наталією Будлянською проведено для дітей майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки в рамках національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку.
 


 

12.03.2018 р.

У Калинівському сільському клубі відбувся святковий захід до 8 Березня «Жінка - найпрекрасніше у світі слово». У заході взяли участь 7, 8, 9 класів кожен сказав тепле слово про свою маму.
 


 

12.03.2018 р.

Весна – символ молодості і здоров'я, краси і кохання. У переддень 8 Березня, у Рівчак-Степанівській сільській бібліотеці вшановували Жінку, Берегиню родинного вогнища.

Організатори свята – завідуюча сільською бібліотекою Антоніна Талаш директор сільського будинку культури Микола Коновал та художній керівник будинку культури Лідія Динник, побажали всім жінкам удачі, бо ж за підтримки сільського голови Геннадія Баклана підготували для них святкову, безкоштовну, безпрограшну лотерею «Весняний сюрприз».

Глядачі милувались прекрасними картинами, вишитими бісером місцевими майстринями.

Українськими народними піснями вітав присутніх зі святом аматорський колектив «Берегиня».

Місцеві актори Ірина Дзюба та Володимир Михайлюк розіграли жартівливу сценку «Як жінка чоловіка продавала».

Теплими словами вітали мам, бабусь, сестричок учні молодших класів Вероніка Ждан, Маша Рудь, Ярослав Бабич та Женя Дзюба. У їх виконанні також прозвучало пісенне вітання.

А з якою ніжністю прозвучали пісні «Мамина калина» та «Мамина хата» у виконанні Жені Новопоселенських.

Щирими оплесками вітали учасники заходу директора Макіївського сільського будинку культури Миколу Сидоренка з «Маминою піснею».
 


 

22.02.2018 р.

21 лютого з нагоди Міжнародного дня рідної мови в Рівчак-Степанівській сільській бібліотеці організована книжкова виставка «Барви рідної мови». Мета виставки – формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати народ, розширювати знання про красу і багатство української мови, виховувати любов до рідної мови, бажання розмовляти рідною мовою. Діти спілкувалися між собою та бібліотекарем рідною мовою. Читали вірші, приказки про мову, відгадували загадки. «Любіть українську мову всім серцем, бо вона наша гордість. Не цурайтеся нашої співучої мови, не соромтеся нею говорити», - з такими словами до всіх присутніх звернулись учениці місцевої школи Даша Дзюба та Марина Лисенко.
 


 

22.02.2018 р.

21 лютого у центрі села Рівчак-Степанівка відбувся флешмоб зі вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають, просто йдуть з майдану в небо», який організували працівники сільського будинку культури Микола Коновал, Лідія Динник та завідуюча сільською бібліотекою Антоніна Талаш.

Серце на снігу було прикрашено 100-ю власноруч зроблених троянд. Ведучий запалив свічку і передав учням по колу під мелодію гімну «Пливе кача». «Нехай кожен з нас торкнеться пам'яті цього священного вогню – частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас заради справедливості. Вони повинні жити в нашій пам'яті. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі», - зазначив ведучий заходу.
 


 

19.02.2018 р. 17 лютого в Коломійцівському сільському будинку культури проведено святкування Масляної. У заході взяли участь Калинівський сільський голова Іван Багнюк, директор Коломійцівського сільського будинку культури Наталія Онищик, завідуюча Калинівським сільським клубом Наталія Семенець, завідуюча Коломійцівською бібліотекою Ніна Оряп, завідуюча Відрядненським сільський клубом Галина Чередниченко. У програмі заходу - сценка «Фараони», виступ хору «Світанок» с. Степові Хутори
 


 

16.02.2018 р.

У понеділок, 12 лютого, українці почали святкувати Масляну, яка триватиме до 18 лютого включно. Масляна - слов'янське свято, що символізує проводи зими і очікування весни.

У Держанівці проводжали зиму та зустрічали весну на обрядовому святі «До Солохи на млинці», організованому працівниками сільської бібліотеки-філії, сільського будинку культури та учнями школи. Жителі села із задоволенням брали участь у розвагах та конкурсах, змагалися за головний приз свята, наряджали Колоду, палили опудало Зими та смакували млинцями та варениками, приготованими сільськими майстринями. Свято супроводжувалося веселими піснями та танцями.
 


 

15.02.2018 р.

Пекло афганського зламу обпалило людські долі Рівчак-Степанівців.

Віктор Кривошей, Володимир Дереза, Андрій Рубель, Олександр Рухайло, Віталій Ткаченко, Микола Ременюк. Їх світлини представлені на виставці Рівчак-Степанівської бібліотеки-філії «Долі, обпалені війною». Відвідувачі бібліотеки можуть ознайомитись з життям та творчістю воїна-афганця Олександра Стовби, а також дізнатися про долю Миколи Ременюка та Віталія Ткаченка. Біля виставки лунають пісні про Афганістан.
 


 

31.01.2018 р.

29 січня 2018 року завідуючою Степовохутірської бібліотеки проведено захід до Дня пам'яті Героїв Крут.
 


 

24.01.2018 р.

22 січня 2018 року в Держанівській сільській бібліотеці-філії відбувся флеш-моб, присвячений Дню Соборності України. На подвір'ї школи учні з прапорцями у руках утворили живий ланцюг, який символізує єдність і непорушність нашої України.

А в приміщенні сільської бібліотеки презентували книжково-ілюстративну виставку «Україна єдина». Бібліотекар Наталія Будлянська розповіла учням про історичні передумови Соборності, її значення для розвитку країни та реалії сьогодення.
 

04.01.2018 р.

Софіївський сільський клуб разом з сільською радою та бібліотекарем 29 грудня 2017 року проводили новорічне, яскраве веселе свято на якому були Дід Мороз, Снігуронька з подарунками.

Для дітей проводились конкурси, ігри, а для дорослих – вечірній новорічний вогник-карнавал. Відбувся концерт за участю гурту «Лілея» та дітей шкільного віку.
  

06.12.2017 р.

У Сулацькій сільській бібліотеці-філії пройшло чергове засідання клубу «Паросток».

За чашкою запашного чаю зі смаколиками для учнів місцевої школи відбувся дитячий ранок на тему «Жити в дружбі» за книгою О. Д. Чередниченко «Абетка дружби».

Під час заходу бібліотекар Костюченко Л. А. провела бесіду «Не роби поганих вчинків», зачитала уривки з оповідання. Члени клубу підготували сценку «Їжачок і миска», читали вірші про дружбу. В кінці свята всі присутні зіграли в дитячу гру «Мирилки».

02.11.2017 р.

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Цей день також є Днем пам'яті преподобного Нестора Літописця. З нагоди цієї дати в райнній бібліотеці презентовано виставку-сюрприз "Ця знайома і незнайома класика".
 

23.10.2017 р.

Разом зі шкільними канікулами для учнів почалися також і бібліотечні канікули, тобто активний відпочинок у стінах районної бібліотеки. Тож нагадуємо, що бібліотека працює без канікул! Двері для читачів у бібліотеці відкриті навіть у вихідні дні, а бібліотекарі подбають про те, щоб ви не нудьгували під час канікул.
 

20.10.2017 р.

19 жовтня в Носівській дитячій бібліотеці пройшла інформаційна година "Прості правила здоров' я" для учнів перших класів. Учасники заходу обговорили питання про основні правила збереження здоров’я, про корисні та шкідливі звички. А також бібліотекар зачитала дітям приказки та прислів'я про здоров'я.
 

16.10.2017 р.

13 жовтня в фойє міського будинку культури з нагоди урочистостей до Дня захисника України відбулася виставка малюнків учнів Рівчак-Степанівського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» I-IIIст., Степово-Хутірського ДНЗ «Казкове сонечко», Коломійцівської ЗОШ I-IIIст.
 

13.10.2017 р.

Вже п’ять років при районній бібліотеці працює ляльковий театр «Сонечко». Завдяки його роботі молодші користувачі бібліотеки мають змогу поринути у чарівний світ казки разом з казковими героями. 12 жовтня у приміщенні Міського будинку культури відбулась чергова вистава «Зайчикова хатинка», вдячними глядачами якої стали учні перших класів Носівської ЗОШ №1.
  

Засідання клубу «Душа криниці» в Рівчак- Степанівській сільській бібліотеці-філії №2102.10.2017 р.

Протягом минулого тижня в Держанівській сільській бібліотеці-філії №7 експонувалася краєзнавча книжкова виставка «Це історії нашої рядки» з розділами «Промовляє сива давнина», «Трагічні сторінки мого села», «Славиться село людьми», яка відобразила історію села Держанівка від витоків до сьогодення.
 


 

30 вересня з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек в Селищенській сільській бібліотеці-філії № 23 відбулося літературне свято «Бібліотека-храм знань», під час якого діти почули розповідь бібліотекаря про книгу, її значення в житті людини, про найвідоміші бібліотеки світу та про професію бібліотекаря, залюбки взяли участь у літературній вікторині, переглянули коротенькі інсценівки за улюбленими творами.