Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://nosadm.cg.gov.ua/old

18 вересня 2018

31.03.2019

Засуджено трьох осіб, які вчинили наругу над могилою

За процесуального керівництва Носівського відділу Ніжинської місцевої прокуратури направлено до суду обвинувальний акт та у подальшому підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом наруги над могилою, вчиненої за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 297 КК України).

Встановлено, що троє робітників однієї із ритуальних служб м. Носівка після закінчення процесу поховання на кладовищі у с. Держанівка вирішили не повертатися додому з «пустими руками». А тому, нехтуючи моральними засадами суспільства та проявляючи зневагу до могил померлих, демонтували металеву огорожу на одній із могил цього ж кладовища, загрузили її на автомобіль та спокійно залишили територію кладовища.

Але «горе ритуальники» не врахували, що такі їхні ганебні дії були помічені місцевою мешканкою, про що нею повідомлено працівників поліції.

По гарячих слідах зловмисників було викрито.

За результатами судового розгляду усіх трьох осіб засуджено зі звільненням від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 2 роки.

За інформацією Носівського відділу

Ніжинської місцевої прокуратури Чернігівської області

29.03.2019

За отримання неправомірної вигоди – кримінальна відповідальність

Ніжинською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно начальника одного з відділів ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області.

В ході досудового розслідування встановлено, що у травні 2018 року громадянин, маючи на меті отримати у власність земельні ділянки площею 10 га для ведення особистого селянського господарства, звернувся до начальника одного з відділів ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області, який для вирішення вказаного питання висунув вимогу надати неправомірну вигоду в сумі 1000 доларів США.

Під час наступної зустрічі з посадовцем, громадянин повідомив про необхідність виділення ще двох земельних ділянок площею 2 га кожна. Тоді ж, за сприяння у наданні земельних ділянок, а також погодження документації із землеустрою, начальник висунув вимогу щодо надання 2000 доларів США.

При цьому, будучи службовою особою – начальником відділу ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області вчинив всі необхідні дії, у тому числі погодження документації із землеустрою щодо відведення 4 земельних ділянок площею 8 га.

З метою реалізації свого умислу, посадовець звернувся до знайомого, який мав отримати та передати для нього гроші в сумі 2 тис. доларів, однак під час передачі обумовленої суми хабаря правоохоронцями були припинені незаконні дії.

Враховуючи, що зловмисником виконані усі дії, спрямовані на отримання неправомірної вигоди, його дії органом досудового розслідування кваліфіковано як закінчений замах на одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, шляхом вимагання, неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах третіх осіб, дій з використанням наданого їй службового становища (ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 368 КК України).

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Окрім адміністративної ще й кримінальна відповідальність 

Носівським відділом Ніжинської місцевої прокуратури направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом пропозиції службовим особам неправомірної вигоди за невчинення ними в інтересах того, хто пропонує таку вигоду, дій з використанням наданої їм влади та службового становища (ч. 1 ст. 369 КК України).

Як з’ясувалося, водій, рухаючись автомобілем ВАЗ 2105 у м. Носівці, порушив правила дорожнього руху, у зв’язку з чим був зупинений працівниками патрульної поліції. У ході перевірки службовими особами документів, з використанням приладу «Драгер», встановлено перебування водія у стані алкогольного сп’яніння.

Чоловік спробував відкупитися від правоохоронців, запропонувавши їм неправомірну вигоду у розмірі 5000 грн. на двох, а пізніше збільшив свою пропозицію до 4000 грн. кожному патрульному. Таким чином він намагався ухилитися від відповідальності за попередньо скоєні адміністративні правопорушення.

Від отримання неправомірної вигоди працівники поліції відмовилися, а даний факт задокументували.

Судовий розгляд вказаної справи розпочнеться найближчим часом.

За інформацією Носівського відділу

Ніжинської місцевої прокуратури Чернігівської області

18.09.2018

Апеляційним судом області за апеляційною скаргою прокурора

раніше судимого чоловіка засуджено до реального позбавлення волі

 

Так, вироком Носівського районного суду від 10.03.2017 раніше неодноразово судимого 33-річного місцевого жителя засуджено за вчинення злочинів, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 309 КК України (незаконне виготовлення, придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, вчинене повторно) до 3 років 1 місяця позбавлення волі з іспитовим строком тривалістю 2 роки.

Не погоджуючись з призначеним судом покаранням, як таким, що не відповідає тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого внаслідок м’якості, прокурором подано на нього апеляційну скаргу.

Під час апеляційного розгляду обвинувачений ухилився від суду і був оголошений в розшук. Згодом його було затримано та доставлено до суду.

Врешті вироком апеляційного суду Чернігівської області від 22.08.2018 апеляційну скаргу прокурора задоволено та призначено вказаній особі покарання у виді 3 років 1 місяць позбавлення волі.

За інформацією Носівського відділу

Ніжинської місцевої прокуратури Чернігівської області