Носівська РДА
АнонсиНазад

Держенергонагляд рекомендує: Інновації – шлях до економії та стабільність в умовах зими


Держенергонагляд неодноразово акцентував увагу суб’єктів господарювання про необхідність контролю під час проходження осінньо-зимового періоду, оскільки саме в цей час вкрай важливо гарантувати стабільну та надійну працездатність технічних засобів та електричних і теплових мереж, а також ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів та впровадження інноваційних технологій.

Підвищенню енергетичної незалежності, енергоефективності та оптимізації витрат енергоресурсів сприяють і новітні наукові досягнення.

З цією метою споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення наступних заходів:

- використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;

- незастосування енергоємних електроприладів у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години.

Однією з науково-технічних розробок, що може використовувати нічну електроенергію за пільговим тарифом, автоматично підключаючись до електричних мереж для акумуляції теплової енергії, якої достатньо для обігріву приміщень протягом 24-х годин, являється теплонакопичувач.

Теплонакопичувач – прилад для електроопалення приміщень, який допомагає суттєво економити на опаленні, він поступово входить в побут та промисловість. Потужності для опалення достатньо, тому що електромережа вночі не завантажена.

Використання дешевого нічного тарифу на електроенергію для накопичення тепла (коли споживче навантаження на енергетичні підприємства мінімальне) робить застосування теплонакопичувачів економічно вигідним. Завдяки цьому витрати на опалення зменшуються для населення – на 50 %, для юридичних осіб – на 85 %.

Використання тепло накопичувачів виключає необхідність проведення газу для опалення, виконання дорогих будівельних заходів по прокладанню труб, придбанню та встановленню опалювального котла, влаштуванню димоходу та інших робіт.

Автоматичне керування дозволяє точно та швидко регулювати температуру повітря в приміщенні. При зміні погодних умов автоматично змінюється час накопичення, підтримуючи комфортну температуру в приміщенні та додатково економить електроенергію. Крім того, додатково можна економити електроенергію за рахунок зменшення часу накопичення у вихідні або святкові дні.

Для даного приладу обов’язкове застосування багатотарифного електричного лічильника.

Перевага переходу на опалення теплокакопичувачами:

Відмова від газу;

Економія коштів на опалення;

Проектування не потребує узгоджень, простий та швидкий монтаж і запуск без додаткової підготовки приміщень та інженерних мереж;

Не перепалює кисень в приміщенні;

Не потребує додаткового обслуговування;

Тривалий термін експлуатації;

Широкий вибір тепло накопичувачів за різноманітними варіантами (динаміка, статика, ручне керування, автоматичне керування), компактні габарити;

Відсутня загроза отрути продуктами згорання;

Використовує сухе тепло;

Безшумна робота та безпечність в експлуатації;

Європейська якість.

Побудова енергоефективного суспільства являється важливим етапом в досягненні мети його розвитку: більш раціональне, ефективне та економічне виробництво, використання альтернативних джерел енергії та інноваційний розвиток.

За інформацією Державної інспекції з енергетичного нагляду

за режимами споживання електричної і теплової енергії у Чернігівській області

Назад06 Липня 2018 15:31
08 Червня 2018 10:43
31 Травня 2018 16:30
29 Травня 2018 09:34
21 Травня 2018 14:46
10 Травня 2018 10:09
02 Травня 2018 16:57
23 Квітня 2018 08:40
16 Квітня 2018 10:16
13 Квітня 2018 16:01
10 Квітня 2018 16:52
10 Квітня 2018 16:42