Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://nosadm.cg.gov.ua/old
back

Визначено кращих знавців української мови

02 лютого 2018


Наприкінці минулого року в районі проходив другий етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів та відбулися два мовних конкурси. Приємно визнавати що, взявши участь і в конкурсах юних знавців рідної мови, а затим і в третьому етапі олімпіад, наші учні показали надзвичайно високий рівень підготовленості, що свідчить як про поглиблене вивчення дітьми базових дисциплін, так і про належну увагу викладання основ предметів, індивідуальну роботу викладачів зі здібними учнями, формування в них творчої особистості, любові до рідної мови. А відтак й самі діти виявили досить високий рівень ґрунтовних знань теорії, вміння застосовувати їх у стандартних та нестандартних умовах, давати правильне теоретичне обґрунтування отриманим результатам тощо.

Утім, мабуть, найуспішнішим цей етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури став для Держанівського НВК «ЗНЗ-ДНЗ», колектив якого порадів за двох своїх учениць, які, взявши в ньому участь, стали переможницями. Так, восьмикласниця Вікторія Джим отримала диплом першого ступеня й разом зі своїм педагогом Валентиною Власенко, до речі, минулорічним лауреатом обласної премії імені Софії Русової, наразі бере участь у відбірково-тренувальних зборах претендентів на участь у четвертому етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. З переможним дипломом третього ступеня повернулася Вікторія і з третього етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка і вже цієї суботи братиме участь у підсумковому етапі цього престижного конкурсу.

Має Валентина Власенко усі підстави пишатися ще однією своєю ученицею - п’ятикласницею Катериною Новожиловою. Адже за підсумками обласного етапу XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика школярка була нагороджена дипломом другого ступеня й тепер разом з Анею Нечепою, шестикласницею Степовохутірської школи, вихованкою вчителя української мови та літератури Ірини Передерій, готуються до змагань підсумкового, четвертого етапу конкурсу юних знавців української мови. Проходитиме він 17 лютого у Чернігові.

Тож привітаймо з цієї визначною перемогою самих учасниць, їхніх педагогів та побажаймо подальших творчих успіхів та чергових перемог у справі піднесення престижу нашої рідної мови. Адже за словами відомого мовознавця Івана Огієнка, мова є нашою найпершою національною ознакою, у ній – наша культура, сутність нашої свідомості. І поки живе мова, житиме український народ як національність…На фото Валентина Власенко зі своїми талановитими ученицями Вікторією Джим та Катериною Новожиловою.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації