Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://nosadm.cg.gov.ua/old
back

«Українські національні ремесла: історія та сучасні тренди» - під такою назвою проведено майстер-клас для безробітних жінок району

04 травня 2018


У рамках культурно-просвітницького проекту Чернігівської обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» 3 травня Носівським районним центром зайнятості в приміщенні Публічної бібліотеки Носівської міської ради було організовано майстер-клас для безробітних «Українські національні ремесла: історія та сучасні тренди».

Багато цікавого про різновиди українських автентичних візерунків, види орнаментів розповіли присутнім Ольга Минко та Галина Руденко – майстрині української вишивки, петриківського розпису та виготовлення ляльок-мотанок, активні учасниці клубу рукодільниць Носівщини «РУНО».

Майстер-клас з виготовлення ляльок–мотанок провела для безробітних жінок Галина Руденко.

«Лялька-мотанка здавна була оберегом для українців, - розповідає майстриня. - Ляльки робили різної форми, але головною умовою було те, щоб у неї не було обличчя. Адже вважається, що лялька є посередником між живими й тими, кого на цьому світі вже чи ще немає. Її одягали, як дівчину, причому кожен елемент одягу є оберегом: спідниця символізує землю, сорочка позначає три часи - минулий, теперішній і майбутній. Обов'язковими атрибутами є вишиванка та намисто, які уособлюють достаток. Також повинен бути головний убір - очіпок, стрічка чи хустка, що символізує зв'язок з небом».

Ольга Минко розповіла історію виникнення та розвитку мистецтва петриківського розпису, основи декоративної композиції, кольорознавства, поділилась секретами майстерності у створенні петриківських квітів, ягід.

Майстрині наголосили, що улюблена справа може стати гарним бізнесом.

Директор Публічної бібліотеки Носівської міської ради Ярина Чухліб запросила присутніх на засідання клубу рукодільниць Носівщини «РУНО», яке проводиться щомісяця в приміщенні бібліотеки.За інформацією Носівського районного центру зайнятості