Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://nosadm.cg.gov.ua/old
back

До уваги суб'єктів господарювання району!

04 липня 2018

У зв’язку з активним застосуванням суб’єктами господарювання району засобів захисту рослин у сільськогосподарській діяльності, наголошуємо на необхідності дотримання вимог статті 37 Закону України «Про бджільництво» з метою збереження комах-запилювачів, зокрема бджіл.

Нагадуємо, що стаття 37 Закону України «Про бджільництво» зобов’язує фізичних та юридичних осіб, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ, з повідомленням дати обробки, назви препарату, ступеня і строку дії токсичності препарату.

Відповідно до вимог пункту 7 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом головного державного інспектора ветеринарної медицини №9 від 30.01.2001 року, обробляти поля отрутохімікатами необхідно в період відсутності льоту бджіл, зокрема у ранкові або вечірні години. Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Державними санітарними правилами авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності для боротьби зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських рослин, лісових та інших угідь, розташованих ближче п’яти кілометрів від місця постійного перебування медоносних пасік. Також – в радіусі двох кілометрів від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду.

Не можна проводити авіаобробки на відстані менше одного кілометру від населеного пункту, тваринницьких і птахівничих ферм, посівів агрокультур, що вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників тощо.

Крім того, статтею 38 Закону України «Про бджільництво» передбачена дисциплінарна, адміністративна, цивільно-правова або кримінальна відповідальність за порушення вимог нормативних актів у цій сфері.

Підсумовуючи викладене, районна державна адміністрація наполегливо рекомендує забезпечити чітке дотримання вимог чинного законодавства при запланованій обробці засобами захисту рослин посівних площ, враховуючи при цьому обов’язок  сільськогосподарського підприємства інформувати пасічників про назву препарату, ступеня і строку дії його токсичності.

Відділ економічного, агропромислового розвитку

та надання адміністративних послуг райдержадміністрації