Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://nosadm.cg.gov.ua/old
back

Дотримання вимог законодавства із застосування засобів захисту рослин обговорили на засіданні «круглого столу»

12 липня 2018

Сьогодні, 12 липня, у залі засідань районної державної адміністрації відбулось засідання за «круглим столом» за участю голів районної державної адміністрації та районної ради, представників Носівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, агроформувань району на тему: «Дотримання вимог законодавства із застосування засобів захисту рослин в сільських господарствах».

Начальник Носівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області Віктор Любенко у своєму виступі ознайомив присутніх з нормативною базою у сфері застосування пестицидів і агрохімікатів в галузі рослинництва, наголосивши на необхідності дотримання вимог законодавства під час застосування засобів захисту рослин суб’єктами господарювання з метою недопущення пошкодження сільськогосподарських рослин, забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин.   

Учасники заходу, зокрема, обговорили дотримання Закону України «Про бджільництво» сільгоспвиробниками, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин.

«Не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації суб’єкти господарювання мають попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ, з повідомленням дати обробки, назви препарату, ступеня і строку дії токсичності препарату. Обробляти поля отрутохімікатами необхідно в період відсутності льоту бджіл, зокрема у ранкові або вечірні години. Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл», - зазначив Віктор Любенко.

Голова районної державної адміністрації Вікторія Вершняк наголосила на необхідності чіткого дотримання сільськогосподарськими підприємствами вимог чинного законодавства при запланованій обробці засобами захисту рослин посівних площ та звернулась з проханням інформувати про проведення відповідних робіт органи місцевого самоврядування.

 
За інформацією відділу економічного,
агропромислового розвитку та надання адміністративних
послуг райдержадміністрації