Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://nosadm.cg.gov.ua/old
back

Новий ринок електричної енергії

05 грудня 2018

На виконання вимог Закону України “Про ринок електричної енергії” з 1 січня 2019 року послуги з розподілу та постачання електроенергії споживачам в Україні надаватимуть дві різні компанії. В Чернігівській області це:

оператор системи розподілу – ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО».

електропостачальник універсальних послуг – ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ».

Кожна компанія буде зосереджена на своїх завданнях, що значно підвищить якість та оперативність надання послуг споживачам.

В грудні ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» надсилатиме споживачам Заяви-приєднання до публічного договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, який згідно вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії має бути укладеним оператором системи розподілу (електро-передавальною організацією) з усіма споживачами.

Чинним законодавством передбачено, що зазначений договір вважається укладеним у разі виконання однієї з умов:

1. Підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг із розподілу електроенергії – ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО», а також окремо – до договору про постачання електроенергії постачальником універсальних послуг – ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ».

2. Сплата коштів згідно рахунку (квитанції), який буде надісланий у грудні поточного року.

Тобто якщо споживач не подасть письмового повідомлення про відмову від укладання (приєднання до) публічного договору, сплатить рахунок та/або продовжить споживати електроенергію – це буде вважатися його згодою з умовами публічного договору й автоматично приєднає його до послуг двох компаній – постачальника електроенергії універсальних послуг та розподільчої компанії.

У разі виконання будь-якої з перелічених умов, договір вважатиметься укладеним, тобто повернення заяви-приєднання не є обов’язковим. Одночасно інформуємо, що починаючи з 01.01.2019 ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» припиняє господарську діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом. З цієї дати функції постачальника універсальних послуг побутовим та малим непобутовим споживачам на території Чернігівської області буде здійснюватись виключно виділеним зі складу ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» електропостачальним піприємством ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ».

Зміни в рахунках

У побутових та малих непобутових споживачів і надалі залишається один рахунок за електроенергію, у якому з’являться два окремі рядки: вартість послуг із розподілу та вартість електроенергії.

Тариф для побутових та малих непобутових споживачів і далі регулюється державою. Перший оновлений рахунок від ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» побутові споживачі отримають у лютому 2019 року за електроенергію, спожиту в січні.

Також слід звернути увагу на те, що оплата за електроенергію, спожиту до 01.01.2019, здійснюється виключно на рахунок ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО». 
 

За інформацією офіційного сайту ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО»