Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://nosadm.cg.gov.ua/old
back

У Козарах вшанували пам'ять загиблих односельців

12 березня 2019

11 березня 1943 року нацистськими загарбниками було повністю спалене село Козари Носівського району та закатовані 4800 його жителів. 

За два роки окупації лише на Чернігівщині розстріляно, спалено, закатовано 127 тис. мирних жителів та військовополонених. Було спалено 256 українських сіл і містечок, де карателі знищували усіх жителів від малого до великого. Так було у Кортелісах на Волині, у Корюківці – на півночі нашої області. Так було і тут, у багатостраждальних Козарах. 

З нагоди 76-ї річниці трагедії учора, 11 березня, у с. Козари відбувся мітинг-реквієм за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, духовенства, учнівської молоді, громадськості. 

До присутніх звернулась заступник голови районної державної адміністрації Олена Кундюба:

«Козарська трагедія займає особливе місце в історії Другої світової війни. Тоді від рук катів загинули тисячі мирних жителів. Село перетворилося на суцільне згарище. 

Будь-які сторінки історії не повинні піти у забуття. А тим більше – така трагедія, що завжди болітиме у душах людей незаживаючою раною».

Перед присутніми також виступила староста села Козари Тетяна Бруй. 

Учасники жалобного заходу вшанували загиблих земляків хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника жертвам трагічних подій, а також до пам’ятного знаку, встановленого на місці спаленого у 1943-у році разом з людьми храму.

Настоятель Свято-Покровського храму о.Георгій відправив заупокійну літію.

 


Головний спеціаліст з питань інформаційної діяльності

архівного сектору райдержадміністрації