Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://nosadm.cg.gov.ua/old
back

28 квітня в Україні відзначатиметься День охорони праці

18 квітня 2019

Задля привернення уваги працівників, керівників підприємств, організацій, установ та органів виконавчої влади до проблем охорони праці щорічно згідно Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці.

Цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». 

Не таємниця, що не на всіх підприємствах, в установах і організаціях приділяється достатня увага вимогам охорони праці, промислової безпеки, не в повному обсязі фінансуються   витрати на заходи та засоби з охорони праці, у зв’язку з чим збільшується ймовірність виникнення нещасних випадків та аварій на виробництві, профзахворювань, погіршується стан здоров'я працюючих.

Недостатні витрати роботодавців на заходи з охорони праці обмежують можливість у створенні належних, безпечних і здорових умов праці на підприємствах, установах та організаціях. Але за принципом бумеранга це, в свою чергу, призводить до збільшення прямих і непрямих витрат на подолання наслідків аварій на виробництві, професійну та медичну реабілітацію потерпілих.

Згідно з проведеним аналізом тільки за І квартал 2019 року на підприємствах, в організаціях та установах різних форм власності по регіонах обслуговування Ніжинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області (м. Ніжин, Ніжинський, Ічнянський, Куликівський, Носівський райони) обліковано 5 нещасних  випадків на виробництві, оформлених актами за формою Н-1.

Тому юридичним особам, фізичним особам-підприємцям, найманим працівникам слід обличчям повернутися до питань дотримання вимог охорони праці, дбайливо ставитись до особистої безпеки, до безпеки і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства.

З нагоди Дня охорони праці керівникам підприємств і організацій з підлеглими працюючими особами в трудових колективах варто:

- провести  роз’яснювальну роботу щодо вимог державної політики у сфері охорони праці;

- організувати конкурси на найкраще робоче місце, виробничий підрозділ дільницю (бригаду), зміну тощо, оцінити чинну систему управління охороною праці, визначити слабкі місця в її функціонуванні та спланувати роботу щодо її вдосконалення з урахуванням можливих  виробничих ризиків;

- спланувати проведення семінарів, розширених виробничих нарад, круглих столів з питань організації безпечних та здорових умов праці, на які доцільно запросити представників управління Держпраці України в Чернігівській області, фахівців Ніжинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, представників місцевих органів влади, фахівців управлінь (відділів) праці та соціального захисту з метою висвітлення проблемних питань з охорони праці, надання консультацій щодо організації робіт з охорони праці.

Закликаю керівників навчальних закладів організувати проведення відкритих уроків, лекційних занять, бесід, конкурсів із здобувачами освіти, на яких слід звернути увагу на необхідність дотримання учнями і студентами як  в освітніх закладах, так і вдома:

- правил безпечного користування електричними і газовими приладами;

- заходів безпеки під час перебування у транспорті, в громадських місцях, у місцях відпочинку, на водних об’єктах;

- правил поводження із засобами виробництва, інструментом та пристроями.

Доречним буде на рівні підприємств і організацій, органів місцевого самоврядування протягом квітня-травня 2019 року вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї потерпілих, знайти можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових та інших проблемних питань життєдіяльності.

У рамках підготовки до Дня охорони праці органам місцевої влади, об’єднаним територіальним громадам, профспілковим організаціям усіх рівнів, керівникам підприємств, установ та організацій, фізичним особам-підприємцям варто активно долучитися до профілактичної роботи, спрямованої на покращення стану охорони праці й забезпечення дотримання норм безпеки праці, та гідно відзначити День охорони праці на кожному підприємстві, у кожній установі та організації.

Пам’ятаймо завжди: дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими та сподіватися на здорове майбутнє праці.

 

 

                                                           Юрій Тарасенко, страховий експерт з охорони праці 

                                                      Ніжинського відділення  управління виконавчої дирекції 

                                                      Фонду соціального страхування України в Чернігівській області