Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://nosadm.cg.gov.ua/old
back

1 вересня - День підприємця

30 серпня 2019

У першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця.

Свято встановлено Указом Президента України, щоб відзначити важливу роль, яку відіграє цей сектор економіки у формуванні нового економічного ладу, розвитку демократії та громадянського суспільства.

За даними Головного управління  статистики у Чернігівській області у 2018 році на Чернігівщині функціонували 5712 підприємств малого бізнесу, або 56 одиниць в розрахунку на 10 тис. наявного населення. Частка малих підприємств у загальній кількості підприємств-суб’єктів підприємницької діяльності склала 94%.

На малих підприємствах області у 2018 році працювали близько третини найманих працівників області, або 30 тис. осіб. У середньому на одному малому підприємстві працювали 5 осіб.

Малі підприємства забезпечують чверть загального обсягу реалізації продукції області, який дорівнює майже 26 млрд.грн. У структурі реалізації 36% обсягу формували підприємства оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, 32% припадало на сільське, лісове та рибне господарство, 13% – на промисловість. Майже третину обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) малих підприємств належить мікропідприємствам – 8 млрд.грн.

У 2018 р. малі підприємства отримали збитковий фінансовий результат у сумі 392 млн.грн. У той же час мікропідприємства отримали 52 млн.грн. прибутку.

 

За інформацією Головного управління 

статистики у Чернігівській області