25 квітня 2019
Механізм організації проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності структурними підрозділами з питань соціального захисту населення органів виконавчої влади визначений у Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1057.
Цим Порядком, зокрема визначено, що психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції здійснюється за кошти державного бюджету за такою ж схемою, як і санаторно-курортне лікування. Послуги із психологічної реабілітації надаються окремо або в комплексі з іншими оздоровчими, фізкультурно-спортивними, санаторно-курортними, медико-психологічними та соціальними послугами.
Управління соціального захисту населення Носівської райдержадміністрації повідомляє, що суб’єктом надання послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції (згідно наказу начальника управління соціального захисту населення) є:
санаторно-курортний заклад «Золота нива» (67780, вул. Чорноморська, 16, смт Сергіївка, м. Білгород-Дністровський, Одеська обл., тел. 04849 4 78 45, 097 93 99 567, 067 86 88 686).
Інформація про заклад:
За більш детальною іформацією звертайтесь в управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Носівка, вул. Центральна, 20, тел. 04642 2 18 38.
Медико-психологічна реабілітація учасників АТО за рахунок коштів Фонду соціального страхування України
Постановою правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року № 39 (зі змінами) затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, яким запроваджено новий механізм направлення застрахованих осіб на медичну реабілітацію.
Зокрема, застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції (далі - АТО), має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань та оригіналу довідки про безпосередню участь особи в АТО.
За профілем «Медико-психологічна реабілітація учасників АТО» застраховані особи направляються за такими показаннями: порушення адаптації; розлади, пов’язані із споживанням їжі; неорганічні розлади сну; соматоформні розлади; неврастенія.
Постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200»
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців та деяких інших осіб