13 листопада 2017


Герб і прапор є складовою символіки Носівщини і засвідчують історичні, культурні та інші її традиції
– герб Носівського району являє собою геральдичний щит (прямокутний із заокругленою нижньою частиною). Поле щита має яскраве зелене забарвлення. У відповідності з геральдичними традиціями та методикою сучасного герботворення зелений колір символізує благополуччя, відродження та надію на краще майбутнє.

Щит обрамлений малиновою каймою. Малиновий колір означає козацькі традиції та славне минуле Носівщини.

Навколо герба розташовані кетяги калини – символ України, символ любові до рідної землі; дубове листя – мужність та героїзм носівчан у важкі воєнні часи; колоски пшениці – надія на щедрість та процвітання. Герб увінчується стилізованою мурованою короною у вигляді літери «Н», що вказує на приналежність герба саме Носівському району. Всі елементи обрамлення щита виконані в золотому кольорі, адже золотий колір – це колір величі та багатства.

Завершує геральдичну композицію герба золотий сніп пшениці, який вказує на сільськогосподарський напрямок розвитку, значні досягнення хліборобів Носівщини. Під снопом розміщений рік утворення району.


– прапор Носівського району являє собою прямокутне полотнище яскравого зеленого кольору зі співвідношенням ширини до довжини 2 : 3. Дві білі смуги утворюють хрест – символ життя та християнства. У верхньому від древка квадратному крижі на білому фоні зображено герб району. Прапор двосторонній, на зворотньому боці немає зображення герба.