18 вересня 2018

16.02.2021

До суду скеровано обвинувальний акт за пропозицію неправомірної вигоди

За процесуального керівництва Носівського відділу Ніжинської місцевої прокуратури закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом пропозиції надання неправомірної вигоди працівникам поліції, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 15.01.2021р. мешканець одного із сіл Бобровицького району керував автомобілем без посвідчення водія на право керування транспортним засобом та не мав обов’язкового поліса страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.  

При цьому, при русі у с.Коломійцівка його було помічено та зупинено працівниками поліції.

У подальшому, при складанні адміністративних матеріалів за порушення правил дорожнього руху, чоловік спробував уникнути відповідальності та запропонував працівникам поліції неправомірну винагороду у сумі 400,00 грн. за не документування скоєних правопорушень.

Вказані дії було зафіксовано на службовий відеозаписуючий пристрій.

Як результат, 22.01.2021р. до суду направлено обвинувальний акт за обвинуваченням особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України (пропозиція неправомірної вигоди працівникам поліції).

На даний час триває судовий розгляд.

Судом чоловіка визнано винним у пропозиції неправомірної вигоди

Прокурорами Носівського відділу Ніжинської місцевої прокуратури забезпечено підтримання публічного обвинувачення в суді  у кримінальному провадженні за фактом пропозиції надання неправомірної вигоди працівникам поліції, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України.

Установлено, що 18.08.2020р. мешканець одного із сіл Носівського району керував мопедом без посвідчення водія на право керування транспортним засобом та мотошолому, а також перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння. 

При цьому, при русі у с.Софіївка його було помічено та зупинено працівниками поліції.

У подальшому, при складанні адміністративних матеріалів за порушення правил дорожнього руху, чоловік спробував уникнути відповідальності та запропонував працівникам поліції неправомірну винагороду у сумі 2 тис. грн. за не документування скоєних правопорушень.

Вказані дії було зафіксовано на службовий відеозаписуючий пристрій.

Як результат, 11.02.2021р. вироком суду чоловіка визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України (пропозиція неправомірної вигоди працівникам поліції) та призначено покарання у виді штрафу у сумі 17 тис. грн.

 

22.12.2020

До суду скеровано обвинувальний акт за пропозицію неправомірної вигоди

За процесуального керівництва Носівського відділу Ніжинської місцевої прокуратури закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом пропозиції надання неправомірної вигоди працівникам поліції, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 03.09.2020 мешканець с.Адамівка Носівського району за межами села, на земельній ділянці, що знаходиться на території обслуговування Держанівської сільської ради, самовільно спиляв 13 дерев породи береза та перевозив їх до місця свого проживання.

При цьому, його незаконні дії було помічено мешканкою того ж села, про що вона повідомила на службу «102».

Після прибуття працівників поліції на місце події та проведення документування протиправної діяльності чоловіка, він спробував уникнути відповідальності та запропонував працівникам поліції неправомірну винагороду у сумі 2000,00 грн. за не документування факту незаконної порубки дерев.

Вказані дії було зафіксовано на службовий відеозаписуючий пристрій  (бодікамеру).

Як результат, 25.11.2020 до суду направлено обвинувальний акт за обвинуваченням особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України (пропозиція неправомірної вигоди працівникам поліції).

На даний час триває судовий розгляд.

 

28.09.2020

Винесено обвинувальний вирок

Подія сталася навесні цього року в центрі  м. Носівка.

Досудовим розслідуванням встановлено, що пізно  ввечері в один з квітневих днів, 62 річний місцевий житель  Ч., знаходячись  біля контейнерів для сміття розташованих за продуктовим маркетом «Фора», в ході раптово виниклих неприязних відносин, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, з метою спричинення тілесних ушкоджень місцевій жительки  М., умисно завдав останній  один удар частиною скляної пляшки по обличчю.

Внаслідок протиправних дій Ч. потерпілій М. спричинено тілесні ушкодження у вигляді одного непереривного рубця обличчя, а саме в області навколо рота з переходом на підборіддя з права та на верхню третину шиї, та є невиправними, що спричинило непоправне знівечення обличчя.

Обвинувальний акт за фактом спричинення умисного тяжкого тілесного ушкодження, тобто умисного тілесного ушкодження, що спричинило непоправне знівечення обличчя, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, що кваліфікуєтьсяза ч. 1 ст. 121 КК України, скеровано до суду для розгляду по суті.

Вироком Ніжинського міськрайсуду Ч. засуджено до 5 років позбавлення волі.

На даний час вирок не вступив в законну силу.

Пиріжки виявилися несмачними

Навесні цього року одна сільська жителька Носівського району маючи умисел на незаконне вирощування маку снотворного та доводячи свій злочинний намір до кінця, з метою вживання насіння в їжу, на присадибній ділянці господарства за місцем свого проживання, незаконно посіяла насіння маку та в подальшому, упродовж квітня-липня 2020 року шляхом прополювання та поливу незаконно вирощувала 1708 рослин маку снотворного, які містять наркотично-активний алкалоїд - морфін та належать до рослин виду маку снотворного, до їх вилучення працівниками поліції під час санкціонованого обшуку.

Наразі обвинувальний акт за фактом незаконного посіву та незаконного вирощування маку снотворного у кількості п’ятисот і більше рослин ( ч. 2 ст. 310 КК України) Носівським відділом Ніжинської місцевої прокуратури  скеровано до суду для розгляду по суті.

За вчинення вказаного злочину особі загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.

Відзначив Великдень

Ця гучна подія сталася 18 квітня, на Великдень, коли один 42-річний сільський житель Носівського району, знаходячись у стані алкогольного сп’яніння та перебуваючи у приміщенні храму, розташованому в одному з сіл Носівського району, умисно, з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом вчинив грубе порушення громадського порядку, що полягало у зневазі до існуючих правил поведінки в суспільстві та демонстративній зневазі щодо норм моральності, а саме: виражався нецензурною лайкою на оточуючих, розкидав церковні свічки та літературу, пошкодив три церковні підсвічники розміщені біля аналоїв, при цьому не реагуючи на зауваження осіб, які перебували в храмі. Продовжуючи свої хуліганські дії, дана особа знявши штани демонстрував присутнім свій оголений статевий орган.

Наразі обвинувальний акт за фактом скоєння хуліганства, тобто грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом та в оскверненні релігійних святинь (ч. 1 ст. 296, ст. 179 КК України) Носівським відділом Ніжинської місцевої прокуратури скеровано до суду для розгляду по суті.

За вчинення вказаних злочинів особі загрожує до трьох років позбавлення волі.

Відкрито кримінальне провадження за фактом пропозиції надання неправомірної вигоди працівникам поліції

Носівським відділом Ніжинської місцевої прокуратури здійснюється  процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом пропозиції надання неправомірної вигоди працівникам поліції, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 03.09.2020 мешканець с. Адамівка Носівського району за межами села, на земельній ділянці, що знаходиться на території обслуговування Держанівської сільської ради,    самовільно спиляв 13 дерев породи береза та перевозив їх до місця свого проживання.

При цьому, його незаконні дії було помічено мешканкою того ж села, про що вона повідомила на службу «102».

Після прибуття працівників поліції на місце події та проведення документування протиправної діяльності чоловіка, він спробував уникнути відповідальності та запропонував працівникам поліції неправомірну винагороду у сумі 2000,00 грн. за не документування факту незаконної порубки дерев.

Вказані дії було зафіксовано на службовий відеозаписуючий пристрій  (бодікамеру).

Як результат, 25.09.2020 особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України (пропозиція неправомірної вигоди працівникам поліції).

Найближчим часом до суду буде скеровано обвинувальний акт для розгляду по суті.

 

25.03.2020

Закінчився судовий розгляд кримінального провадження за фактом нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого

Під процесуальним керівництвом Носівського відділу Ніжинської місцевої прокуратури закінчено досудове розслідування та судовий розгляд кримінального провадження за фактом нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого ( ч. 2 ст. 121 КК України).

В ході досудового слідства та судового розгляду справи встановлено, що в кінці березня минулого року, молодий чоловік 33 років, який раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння та знаходячись на зупинці громадського транспорту в одному з сіл Носівського району, під час спільного розпиття спиртних напоїв та в ході сварки із знайомим чоловіком, що виникла на грунті особистих неприязних відносин, з метою спричинення тілесних ушкоджень останньому, умисно наніс йому три удари кулаком в область голови, один удар кулаком та не менше чотирьох ударів ногами по тулубу, спричинивши йому тілесні ушкодження, внаслідок яких потерпілий помер через кілька годин.

Вироком Бобровицького районного суду Чернігівської області дану особу засуджено до 7 років позбавлення волі.

Засуджено брата та сестру

Прокурором у суді доведено вину мешканців м. Київ, рідного брата та сестру, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 122 та ч.2 ст. 146 КК України, а саме в нанесенні тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості та незаконному позбавленню волі.

У ході судового розгляду встановлено наступне.

Влітку 2017 року, 37 річна жінка, мешканка м. Київ, перебуваючи в одному з сіл Носівського району, в будинку своєї рідної тітки, на ґрунті особистих неприязних відносин із тіткою, діючи умисно, з метою спричинення тілесних ушкоджень, завдала їй удару кулаком в обличчя та неодноразові удари ногою в область голови, тулубу, кінцівок спричинивши останній  тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості.

Після цього зазначена жінка умисно завдала удару долонею руки в область обличчя своєму двоюрідному брату та за попередньою змовою із  своїм 31 річним рідним братом, застосовуючи фізичну силу, проти  волі двоюрідного брата, обмежуючи можливість його переміщення, прикували останнього металевим ланцюгом, який принесли з собою, до батареї водяного опалення у кімнаті житлового будинку та зв’язали йому руки скотчем і обмежили можливість  вільного пересування.

Крім цього зазначені рідні брат та сестра, на ґрунті особистих неприязнених відносин, з метою залякування та позбавлення волі своєї рідної тітки, усвідомлюючи суспільну небезпечність та незаконність діяння,застосовуючи фізичну силу умисно зв’язали скотчем руки та ноги тітки, обмежуючи її можливість вільно підвестися та переміщуватися самостійно, після чого почала запихати в рот потерпілої кінський гній і заклеївши скотчем рота,  залишили останніх зв’язаними на підлозі та вийшли з будинку, зачинивши ззовні вхідні двері на замок.

У судовому засіданні обвинувачені свою вину в скоєнні інкримінованих ним кримінальних правопорушень не визнали, але їх вина була повністю доведена сукупністю зібраних по справі доказів.

При призначенні покарання обвинуваченим суд врахував всі обставини справи, ступінь тяжкості вчинених злочинів, а також особи обвинувачених.

Відтак, вироком Бобровицького районного суду даних осіб засуджено до позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік.

Засуджено за наругу над могилою

Прокурором у суді доведено вину мешканця м. Носівка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.297 КК України, а саме вчинення наруги над могилою, а також незаконному заволодінні предметами, що знаходились на могилі, вчиненому повторно, з корисливих мотивів.

У ході судового розгляду підтвердилося, що в вересні минулого року 35 річний, раніше судимий мешканець м. Носівка, перебуваючи на території міського кладовища розташованого у м. Носівка по вул. Центральній, нехтуючи громадською моральністю у сфері шанобливого ставлення до померлих та їх місць поховання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого збагачення за рахунок чужого майна, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, демонструючи негативне ставлення до суспільних відносин, що забезпечують загальноприйнятні моральні принципи, традиції та релігійні положення щодо поховання померлих та вияву поваги до пам’яті померлих, умисно здійcнив наругу над могилами, шляхом відламування дверцят з огорож двох могил та витягнення з землі двох металевих кутників, які слугували опорою стола, таємно, протиправно заволодів ними та утримуючи при собі викрадене залишив місце скоєння злочину і в подальшому розпорядившись викраденим на власний розсуд.

У судовому засіданні обвинувачений підтвердив обставини вчинення кримінального правопорушення, повністю визнав свою вину, щиро розкаявся у скоєному.

При призначенні покарання обвинуваченому суд врахував всі обставини справи, ступінь тяжкості вчиненого злочину, а також особу обвинуваченого, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності.

Відтак, вироком Бобровицького районного суду винуватця за вчинення інкримінованого йому злочину засуджено до 1 року 6 місяців позбавлення волі.

Закінчився судовий розгляд кримінального провадження за фактом умисного вбивства

Під процесуальним керівництвом Носівського відділу Ніжинської місцевої прокуратури закінчено досудове розслідування та судовий розгляд кримінального провадження за фактом умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині ( ч. 1 ст. 115 КК України).

В ході досудового слідства та судового розгляду справи встановлено, що в кінці березня минулого року у вечірній час чоловік, знаходячись на подвір’ї господарства за місцем свого проживання в м. Носівка, під час сварки, що виникла на ґрунті неприязних відносин, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою позбавлення життя знайомого неповнолітнього хлопця, умисно наніс йому не менше 13 ударів ногами в область голови, спричинивши тілесні ушкодження, від яких останній помер на місці.

Вироком Новозаводського районного суду м. Чернігів дану особу засуджено до 8 років позбавлення волі.

 

31.03.2019

Засуджено трьох осіб, які вчинили наругу над могилою

За процесуального керівництва Носівського відділу Ніжинської місцевої прокуратури направлено до суду обвинувальний акт та у подальшому підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом наруги над могилою, вчиненої за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 297 КК України).

Встановлено, що троє робітників однієї із ритуальних служб м. Носівка після закінчення процесу поховання на кладовищі у с. Держанівка вирішили не повертатися додому з «пустими руками». А тому, нехтуючи моральними засадами суспільства та проявляючи зневагу до могил померлих, демонтували металеву огорожу на одній із могил цього ж кладовища, загрузили її на автомобіль та спокійно залишили територію кладовища.

Але «горе ритуальники» не врахували, що такі їхні ганебні дії були помічені місцевою мешканкою, про що нею повідомлено працівників поліції.

По гарячих слідах зловмисників було викрито.

За результатами судового розгляду усіх трьох осіб засуджено зі звільненням від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 2 роки.

За інформацією Носівського відділу

Ніжинської місцевої прокуратури Чернігівської області

29.03.2019

За отримання неправомірної вигоди – кримінальна відповідальність

Ніжинською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно начальника одного з відділів ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області.

В ході досудового розслідування встановлено, що у травні 2018 року громадянин, маючи на меті отримати у власність земельні ділянки площею 10 га для ведення особистого селянського господарства, звернувся до начальника одного з відділів ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області, який для вирішення вказаного питання висунув вимогу надати неправомірну вигоду в сумі 1000 доларів США.

Під час наступної зустрічі з посадовцем, громадянин повідомив про необхідність виділення ще двох земельних ділянок площею 2 га кожна. Тоді ж, за сприяння у наданні земельних ділянок, а також погодження документації із землеустрою, начальник висунув вимогу щодо надання 2000 доларів США.

При цьому, будучи службовою особою – начальником відділу ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області вчинив всі необхідні дії, у тому числі погодження документації із землеустрою щодо відведення 4 земельних ділянок площею 8 га.

З метою реалізації свого умислу, посадовець звернувся до знайомого, який мав отримати та передати для нього гроші в сумі 2 тис. доларів, однак під час передачі обумовленої суми хабаря правоохоронцями були припинені незаконні дії.

Враховуючи, що зловмисником виконані усі дії, спрямовані на отримання неправомірної вигоди, його дії органом досудового розслідування кваліфіковано як закінчений замах на одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, шляхом вимагання, неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах третіх осіб, дій з використанням наданого їй службового становища (ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 368 КК України).

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Окрім адміністративної ще й кримінальна відповідальність 

Носівським відділом Ніжинської місцевої прокуратури направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом пропозиції службовим особам неправомірної вигоди за невчинення ними в інтересах того, хто пропонує таку вигоду, дій з використанням наданої їм влади та службового становища (ч. 1 ст. 369 КК України).

Як з’ясувалося, водій, рухаючись автомобілем ВАЗ 2105 у м. Носівці, порушив правила дорожнього руху, у зв’язку з чим був зупинений працівниками патрульної поліції. У ході перевірки службовими особами документів, з використанням приладу «Драгер», встановлено перебування водія у стані алкогольного сп’яніння.

Чоловік спробував відкупитися від правоохоронців, запропонувавши їм неправомірну вигоду у розмірі 5000 грн. на двох, а пізніше збільшив свою пропозицію до 4000 грн. кожному патрульному. Таким чином він намагався ухилитися від відповідальності за попередньо скоєні адміністративні правопорушення.

Від отримання неправомірної вигоди працівники поліції відмовилися, а даний факт задокументували.

Судовий розгляд вказаної справи розпочнеться найближчим часом.

За інформацією Носівського відділу

Ніжинської місцевої прокуратури Чернігівської області

18.09.2018

Апеляційним судом області за апеляційною скаргою прокурора

раніше судимого чоловіка засуджено до реального позбавлення волі

 

Так, вироком Носівського районного суду від 10.03.2017 раніше неодноразово судимого 33-річного місцевого жителя засуджено за вчинення злочинів, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 309 КК України (незаконне виготовлення, придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, вчинене повторно) до 3 років 1 місяця позбавлення волі з іспитовим строком тривалістю 2 роки.

Не погоджуючись з призначеним судом покаранням, як таким, що не відповідає тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого внаслідок м’якості, прокурором подано на нього апеляційну скаргу.

Під час апеляційного розгляду обвинувачений ухилився від суду і був оголошений в розшук. Згодом його було затримано та доставлено до суду.

Врешті вироком апеляційного суду Чернігівської області від 22.08.2018 апеляційну скаргу прокурора задоволено та призначено вказаній особі покарання у виді 3 років 1 місяць позбавлення волі.

За інформацією Носівського відділу

Ніжинської місцевої прокуратури Чернігівської області