back

Безпека військових у соціальних мережах

22 червня 2020

Через гібридну війну, яку ретельно і нахабно веде Росія, українські військові можуть піддаватися психологічному впливу в інтернеті.

Такі вкиди роблять за допомогою спеціальних установок. Наші бійці періодично можуть отримувати повідомлення про те, що “на вас чекають вдома”, що “покиньте позиції”, тобто ті речі, які можуть психологічно на них впливати. Окрім того, обмеження потрібно вводити через те, що можуть зливатися певні стратегічні дані. Людина в армії не може фотографувати свою частину і викладати цю світлину з геолокацією, адже цю інформацію можуть використати проти нашого війська. Це стосується не лише про військових у зоні Операції об’єднаних операцій, а й загалом про усіх в Україні.

У російських спецслужбах пріоритетним завданням номер один є вербування українських військових. Саме через соціальні мережі вони роблять спроби комунікувати з українськими офіцерами.

Російські соціальні мережі в Україні заборонені на державному рівні, але є такі особи, які обходять заборону і на жаль такі особи є і в Збройних Силах України. Російські соцмережі в Україні взагалі не потрібні і керівництво нашої держави прийняло правильне рішення щодо їх заборони.

Якщо наші військові хочуть завершити цю війну, не капітулювати, а перемогти, то їм необхідно свідомо відмовитись не тільки від російських соціальних мереж, а в загальному від усіх соціальних мереж. Тому, що саме у такий спосіб з ними зв‘язуються російські агенти і пропонуючи їм гроші та інші матеріальні блага переконують їх перейти на бік ворога. Саме тому у російсько-українській війні загинуло скільки героїв.

Альтернативним варіантом є відмова від усіх іноземних соціальних мереж і створення єдиної української соціальної мережі. Реєструвати користувачів необхідно тільки ідентифікувавши особу. Так ми уникнемо проблеми з ботофермами і можна буде контролювати інформацію та вилучати фейки. Військовим офіцерам необхідно заборонити користуватись соцмережею, а за порушення жорстоко карати. Тільки так наведемо порядок в інтернеті, а пізніше у свідомості людей.

Питання кібернетичної безпеки військовослужбовців, в т.ч. під час перебування в зонні ООС є врай актуальним Наприклад навіщо турбуватися про якісь там міфічні кіберзагрози під постійним вогнем артилерії противника? Що поганого, коли хлопці користуються Wi-Fi-роутером чи бездротовим модемом для доступу до Інтернету? Що може якийсь вірус на одному комп’ютері в порівнянні з танком противника?

Але поглянемо на це з іншого боку: скільки життів коштуватиме залп «Граду», або ПТКР, наведений на випромінення цього роутера або модема? А які наслідки потягне карта або схема