back

Фахівці Служби порятунку закликають громадян не виходити на кригу водойм через відсутність стійкої морозної погоди!

11 січня 2021

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах, рятувальники здійснюють превентивну роботу біля зимових водойм. Фахівці Служби порятунку наголошують, що виходити на лід наразі небезпечно: крига не набрала потрібної товщини, а нестійка погода створює пряму загрозу для життя та здоров'я людей, які виходять на лід.

Так, від початку нового 2021 року на водоймах країни загинуло щонайменше 10 людей.

Тож, аби попередити виникнення надзвичайних подій, Носівськи рятувальники днями пройшли з рейдом узбережжі річки Носівочка. Під час заходу надзвичайники нагадали громадянам про небезпеку тонкого льоду, докладно розповіли, як визначити його міцність, та що робити, якщо все ж таки потрапили в складну ситуацію. Рятувальники вкотре застерегли громадян, що необачний вихід на неміцну кригу може закінчитися непоправною трагедією. Для ознайомлення рятувальники вручили всім, з ким мали нагоду поспілкуватись, інформаційно-просвітницькі листівки із зазначенням правил безпечної поведінки.

Шановні громадяни, пам’ятайте про таке:

  • виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;
  • забороняється виходити на кригу, товщина і міцність якої вам невідомі;
  • переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;
  • забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;
  • забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;
  • не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;
  • не вживайте спиртні напої біля водойм;
  • пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, — не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

 

Андрій ШЕЛЕСТЮК,

начальник Носівського РС Управління

ДСНС України у Чернігівській області