back

5 лютого цього року працівники Носівського районного сектор пробації філії Державної Установи «Центр пробації» в Чернігівській області відзначають дату 6-ть років прийняття Закону України «Про пробацію»

03 лютого 2021

Система покарань, не пов’язана з позбавленням волі, в нашій державі існувала й раніше. Проте тільки з введенням 5 лютого 2015 року у дію Закону України «Про пробацію» в Україні реально запрацювала система наглядових і соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду й відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

У нашому районі та м.Носівка систему пробації представляє Носівський районний сектор пробації філії Державної Установи «Центр пробації»  в Чернігівській області, у складі якого працює три фахівці — провідний інспектор сектору пробації Віта Коломієць, фахівець сектору Любов Тесла, а очолює сектор майор внутрішньої служби Андрій Макеєнко.

Саме на плечі цих фахівців покладено завдання спільно з державними органами та органами місцевого самоврядування допомогти людям, які якось одного разу оступилися, переступивши закон, знайти себе в суспільстві. Загалом, пробація буває кількох видів.

Так, досудова пробація включає в собі забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка звинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності. Наглядова пробація - це здійснення фахівцями служби наглядових та соціально-виховних заходів відносно особи, до якої застосовується пробація. Є ще й пенітенціарна пробація - це допомога особі, що готується до звільнення з місць позбавлення волі, у трудовому та побутовому працевлаштуванні. Особливу увагу фахівці приділяють роботі із неповнолітніми особами, адже ця категорія осіб потребує значної уваги та роботи, щоб у майбутньому не було скоєно повторного кримінального правопорушення. 

За шість років Носівський сектор пробації на значному рівні налагодив роботу із Носівською районною філією Чернігівського центру зайнятості; центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Носівської міської ради; Ніжинським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги; спостережною комісією при Носівській райдержадміністрації, та органами місцевого самоврядування. За останні  два роки було заключено три договіра про співпрацю із волонтерами пробації, які працюють у КНП «Носівської центральної районної лікарні  ім. Ф. Я. Примака»

Основними завданнями співпраці є: виховні заходи, надання психологічних, трудових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних та юридичних послуг. Даний комплекс заходів сприяє зниженню рівня рецидиву злочинів та як найшвидше поверненню людей до соціально-прийнятних умов життєдіяльності на благо держави та громади.